Drukarki etykiet do biura - jaką wybrać?

Posted by     kwi 10, 2019     Home    0 Komentarze
Drukarki etykiet do biura - jaką wybrać?

Drukarka etykiet do biura to bardzo praktyczne urządzenie, które pozwala uporządkować i zorganizować pracę. Świetnie się sprawdza na przykład do drukowania listów przewozowych, oznaczania płyt CD/DVD lub mebli i innych środków trwałych w firmie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń, które umożliwiają drukowanie etykiet. Jak wybrać to najlepsze? Czym się kierować przy zakupie? Jaką drukarkę etykiet do biura wybrać?

Drukarka Brady

Drukarka etykiet do biura - na co zwrócić uwagę?

Od tego, jaką drukarkę wybierzemy będzie zależeć między innymi wydajność naszej pracy. Wybór konkretnego urządzenia będzie mieć również wpływ na jakość i trwałość wykonywanych nadruków. Z tego względu decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna zostać dokładnie przemyślana.

Decydując się na zakup drukarki etykiet do biura powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • rozdzielczość,
 • szybkość druku,
 • maksymalna i minimalna szerokość etykiet,
 • dostępne do wybranego modelu materiały eksploatacyjne,
 • dołączone oprogramowanie.

Rozdzielczość drukarki etykiet do biura

Rozdzielczość drukarki ma wpływ na jakość wykonywanych etykiet. Jakość rozumianą jaką ich czytelność. Oczywiście im wyższa rozdzielczość tym lepiej. Zalecana rozdzielczość do wydruku wyraźnych etykiet to 300 dpi, przykładowo drukarka BRADY BBP12 posiada ten standard. Wszystko zależy od tego, jakie etykiety chcemy drukować. Drukarka etykiet do biura z wysoką rozdzielczością będzie przydatna na przykład w sytuacji, kiedy zamierzamy drukować etykiety zawierające elementy graficzne - typu kod kreskowy, kod QR, logo, piktogramy itp.

Szybkość druku drukarki etykiet do biura

Szybkość druku przekłada się na wydajność urządzenia, a co za tym idzie - naszej pracy. Przykładowo desktopowy model BBP 33 może drukować przez 8h dziennie przez cały 5-dniowy tydzień pracy. Parametr ten jest istotny, jeśli zamierzamy drukować dużą liczbę etykiet - nawet 1000 sztuk dziennie. Jeśli kupujemy drukarkę po to, żeby od czasu do czasu wydrukować jakąś etykietę, to ten parametr nie powinien być dla nas głównym wyznacznikiem decydującym o zakupie danego urządzenia.

Szerokość etykiet i druku

Szerokość etykiet i szerokość druku to parametry, od których będzie zależeć rozmiar naszych etykiet oraz maksymalne wymiary wykonywanych nadruków. Przed zakupem warto więc dokładnie przemyśleć, jakich etykiet potrzebujemy, o jakich wymiarach. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której kupiona właśnie drukarka etykiet do biura okaże się bezużyteczna, ponieważ może drukować tylko mniejsze od potrzebnych nam etykiet.

Materiały eksploatacyjne - etykiety i taśmy

W zależności od potrzeb użytkownicy drukarek etykiet BRADY mają do wyboru bogatą ofertę materiałów eksploatacyjnych. Wariantów jest sporo bowiem dostępne są między innymi etykiety papierowe, nylonowe, winylowe, poliestrowe, polietylenowe, polipropylenowe, metalizowane i wiele innych. Część z materiałów występuje w formie oddzielnych etykiet w konkretnie wybranych wymiarach, natomiast są również taśmy - traktowane jako materiał ciągły, docinany wbudowanym w drukarkę obcinakiem.

Oprogramowanie do drukarki etykiet do biura

Kupując drukarkę etykiet do biura warto również zwrócić uwagę na to, czy jest do niej dołączone dedykowane oprogramowanie. Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu od producenta użytkowanie sprzętu jest łatwiejsze, bardziej intuicyjne, a samo urządzenie funkcjonalniejsze. BRADY oferuje możliwość pobrania darmowego oprogramowania Workstation ze strony producenta. Użytkownik otrzymuje wówczas kompleksowe narzędzie przeznaczone do projektowania etykiet dla wielu branż, między innymi elektrycznej, telekomunikacyjnej, laboratoryjnej, a także oznaczeń ogólnych na przykład biurowych.

Drukarka etykiet

BRADY - profesjonalne drukarki etykiet do biura

Sprzęt do drukowania marki BRADY to jedna z najlepszych propozycji na rynku. Urządzenia tego renomowanego producenta są cenione zarówno przez pracowników biurowych, jak i specjalistów z różnych sektorów.

Drukarka etykiet do biura BRADY to:

 • trwały termotransferowy nadruk,
 • wysoka wydajność,
 • prosta, intuicyjna obsługa drukarek i oprogramowania,
 • elastyczność - zastosowanie w każdej branży,
 • możliwość wydłużenia gwarancji nawet do 5 lat,
 • solidne wykonanie i nowoczesny design.

Drukarki etykiet BRADY to uniwersalny, funkcjonalny sprzęt, który sprawdzi się w każdym biurze. Dzięki niemu szybko i łatwo skatalogujesz dokumenty, oznaczysz płyty CD i DVD oraz regały na segregatory, produkty itp. Praca w Twojej firmie będzie bardziej uporządkowana i zorganizowana.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze