Drukarka dla automatyka - jaką wybrać?

Posted by     kwi 26, 2019     Home    0 Komentarze
Drukarka dla automatyka - jaką wybrać?

Drukarka etykiet to jedno z wielu niezbędnych w pracy automatyka urządzenie. W gąszczu przewodów i elementów w szafie sterowniczej, można by się łatwo pogubić, jeżeli wykonawca nie zastosuje trwałych i czytelnych oznaczeń. Z pomocą przychodzą uniwersalne drukarki Brady, za pomocą których z komputerem lub bez niego można wydrukować etykiety.

Drukarka Etykiet

Drukarka dla automatyka - określenie potrzeb

W celu wstępnego wyboru drukarki, należy zastanowić się nad kwestiami takimi jak mobilność urządzenia, podłączenie do komputera i/lub smartfona, czy potrzebujemy mieć wbudowaną klawiaturę typu QWERTY lub ABC, a przede wszystkim nad tym jakie oznaczenia chcemy przygotowywać.

Brady posiada w swojej ofercie drukarki dla elektryków i automatyków, przydatne m.in. do:

  • oznaczania kabli i przewodów,
  • oznaczania patchpaneli,
  • oznaczania czujników,
  • oznaczania styczników i przekaźników,
  • oznaczania przycisków fi 22,
  • druku tabliczek znamionowych.

Przenośna drukarka etykiet

Szczególnym uznaniem cieszą się mobilne drukarki, które każdy automatyk lub monter może mieć zawsze pod ręką. Atuty jakimi wyróżniają się drukarki przenośne to wzmocniona obudowa, wbudowana klawiatura, pojemny akumulator, niska waga i akcesoria takie jak walizka lub magnes.

Krótki przegląd mobilnych urządzeń Brady

  • BMP21-PLUS - to najmniejsza i najtańsza drukarka w ofercie producenta. Nie wymaga zakupu kalek, ponieważ wymienny materiał eksploatacyjny (taśma ciągła) jest zintegrowany z “ribbonem”. Drukarka może być zasilana zwykłymi bateriami typu AA lub dedykowany akumulatorem Li-ion. Jest lekka, wytrzymała i samowystarczalna. Oznacza to, że ma zainstalowane 104 symbole elektryczne, datacom i inne przydatne piktogramy. Idealna do oznaczeń przewodów, nadruku na koszulkach termokurczliwych, płaskich powierzchni patchpaneli.
  • BMP71 - nieco większe urządzenie, lecz posiada ergonomiczny uchwyt do przenoszenia. Szybsza niż podobne podobne konkurencyjne drukarki tej klasy (druk 38 mm/sec). Oprócz wbudowanej klawiatury i wyświetlacza może być podłączona za pomocą USB do komputera, dzięki czemu jeszcze lepiej zaprojektujesz swoje etykiety. Maksymalna szerokość etykiety dla BMP71 to 50.80 mm. Dzięki tej drukarce można przygotować nawet metalizowane tabliczki znamionowe!
  • M611 - to mała rewolucja w świecie drukarek przenośnych! Drukarka może być w pełni obsługiwana za pomocą smartfona poprzez połączenie Bluetooth. Wystarczy zainstalować w telefonie aplikację Brady Express Labels i wykorzystać szeroki zasób jej funkcji. Urządzenie posiada czytelny, dotykowy wyświetlacz LCD i niezwykle pojemny akumulator. Materiały eksploatacyjne są kompatybilne z jej pokrewnym modelem BMP61 (ta posiada jeszcze wbudowaną klawiaturę QWERTY). Urządzenia nadają się m.in. do tzw. flag, tagów na przewody, etykiet EPREP, plomb, oznaczeń kabli i wielu wielu innych.

Jeżeli sytuacja wymaga drukowania nawet przez 8h przez 5 dni w tygodniu, warto aby wziąć pod uwagę jeszcze bardziej zaawansowane modele, drukarek typu desktop.

  • Nowością w ofercie jest BradyPrinter i3300 - to drukarka przemysłowa, w pełni obsługiwana przez oprogramowanie komputerowe, np. Brady Workstation. Posiada wbudowane WiFi, a także USB i Ethernet. Tym jednym urządzeniem można wykonać oznaczenia dla całego zakładu produkcyjnego. Począwszy od etykiet dla PCB i przewodów, a kończąc na szerokich oznaczeniach rur i tabliczkach BHP nawet 107.95 mm szerokości. Drukarka jest szybka, nie marnuje etykiet, posiada wbudowany automatyczny nóż i znajdzie zastosowanie w każdej branży.

Obsługa sklepu Bradypolska.pl z przyjemnością dobierze dla Państwa odpowiednie urządzenie drukujące. Wystarczy podać nam specyfikę potrzeb oraz określić wymiary i rodzaj materiałów, które będą Państwu potrzebne. My zajmiemy się wyceną, prezentacją urządzenia na żywo i zaproponujemy konkurencyjną cenę.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze