Drukarka etykiet do metek - jaką wybrać?

Drukarka etykiet do metek - jaką wybrać? - 

Właściwie wybrana drukarka etykiet do metek znacznie usprawni pracę oraz pozwoli stworzyć wygodny system identyfikacji towarów. Warto zatem zwrócić uwagę na funkcjonalność oraz parametry poszczególnych urządzeń i to właśnie nimi się kierować, zaopatrując się w drukarkę optymalnie przystosowaną do potrzeb. A zatem, drukarka etykiet do metek - jaką wybrać, by w pełni służyła swą funkcjonalnością?

Wybór drukarki etykiet do metek - od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem poszukiwań urządzenia, warto określić, jaki rozmiar mają mieć przygotowane metki. To istotny aspekt, ponieważ w zależności od modelu, drukarki nanoszą nadruki na etykiety o ustalonej szerokości i długości. Inną cechą metek, jaką warto sprecyzować już na samym początku, jest także ich kolor. Nie każda drukarka etykiet do metek umożliwia wydruk w kolorze - taką funkcjonalność posiadają drukarki termotransferowe, z kolei drukarki termiczne umożliwiają wyłącznie wydruk czarno-biały.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę etykiet do metek?

Drukarka etykiet do metek - jaką wybrać, by drukować metki w dużym nakładzie, cechujące się trwałym i wyraźnym nadrukiem oraz wysoką estetyką wykonania, odporne na ścieranie? Stając przed wyborem urządzenia, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • typ drukarki - najpopularniejsze urządzenia to wspomniane drukarki termiczne i termotransferowe - te pierwsze sprawdzają się przede wszystkim do wydruku etykiet o krótkiej trwałości, ponieważ nadruk termiczny z czasem blaknie. Drukarki termotransferowe natomiast nanoszą nadruk cechujący się wysoką trwałością oraz odpornością na działanie różnych czynników. Zatem możliwość wydruku w kolorze to nie jedyna zaleta drukarek termotransferowych;
  • rozdzielczość - drukarka etykiet do metek o wysokiej rozdzielczości pozwoli drukować metki z wyraźnym nadrukiem, na których nawet najmniejsze elementy będą czytelne (ma to istotne znaczenie dla komfortu czytania metek przez klientów);
  • wydajność - urządzenie o dużej wydajności zapewni możliwość wydruku dużej liczby metek, np. około 60 tysięcy miesięcznie, jednak w małej działalności doskonale poradzi sobie drukarka etykiet do metek o niższej wydajności, np. około 15-20 tysięcy metek miesięcznie;
  • pamięć urządzenia - analizując drukarki etykiet i zastanawiając się, jaką wybrać, by skutecznie zwiększyć wydajność pracy, warto zdecydować się na urządzenie, w którego pamięci przechowywane są stworzone etykiety. Taka możliwość znacznie ułatwi i przyspieszy pracę w przypadku przygotowywania metek różniących się jedynie wybranymi elementami.

Postaw na sprawdzone rozwiązania - dla wygodnej i efektywnej pracy

Drukarka etykiet do metek - jaką wybrać, by zyskać optymalne korzyści z jej użytkowania? Warto zdecydować się na urządzenie sprawdzonej marki. Taką drukarkę etykiet do metek znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Brady Polska. Sprawdź nasz asortyment i skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o urządzeniach.