5 błędów popełnianych przy wyborze drukarki etykiet - dowiedz się, jak ich uniknąć!

Posted by     lip 25, 2018     Home    0 Komentarze
5 błędów popełnianych przy wyborze drukarki etykiet - dowiedz się, jak ich uniknąć!

Zakup drukarki etykiet przemysłowych powinien zostać dokładnie przemyślany. Często wybierając tego typu sprzęt zapominamy o kilku podstawowych rzeczach, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. To bardzo ważne, ponieważ nieprzemyślany wybór może skutkować tym, że kupiona przez nas drukarka kodów kreskowych nie będzie spełniała naszych oczekiwań, a w konsekwencji okaże się nieprzydatna, bezużyteczna. Jak się ustrzec przed źle wydanymi pieniędzmi? Poniżej przedstawiamy 5 najczęstszych błędów popełnianych przez osoby kupujące drukarkę etykiet. Dowiedz się, jak ich uniknąć!

Przenośna drukarka etykiet

1. Kierowanie się wyłącznie ceną

To chyba najczęstszy błąd popełniany przez osoby szukające drukarki do etykiet samoprzylepnych. Oczywiście cena jest ważna, ale nie najważniejsza. W pierwszej kolejności powinnyśmy skupić się na jakości urządzenia, a dopiero później porównywać ceny poszczególnych drukarek czy cenniki oferujących je sklepów. Dlaczego jest to tak ważne?

Jakość drukarki jest szczególnie ważna w przypadku pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Warto wówczas wybrać urządzenie o podwyższonej wytrzymałości. Jeśli szukamy drukarki przenośnej to zwróćmy uwagę na to, czy posiada ona jakąś dodatkową ochronę przed skutkami upuszczenia jej na przykład na podłogę. Urządzeniami posiadającymi tego typu zabezpieczenie są przenośne drukarki etykiet przemysłowych BRADY. Poza tym, że posiadają one bardzo wytrzymałą obudowę to zostały jeszcze wyposażone w gumowe elementy ochronne.

Warto więc wydać nieco więcej pieniędzy, ale kupić taką drukarkę, która nie rozpadnie się przy pierwszym upadku.

2. Wybór nieodpowiedniej drukarki pod względem wykorzystywanej przez nią technologii

Szukając drukarki kodów kreskowych możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że na rynku dostępne są urządzenia drukujące różnymi metodami. Przeglądając oferty sklepów możemy natknąć się na drukarki etykiet:

  • termiczne,
  • termotransferowe.

Jeśli potrzebujemy urządzenia, które będziemy wykorzystywać w warunkach przemysłowych, to powinniśmy pomyśleć o drukarce termotransferowej. Jest ona droższa od termicznej, jednak posiada wiele zalet, dla których warto wydać trochę więcej pieniędzy.

Jedną z największych zalet drukarek termotransferowych jest duża wytrzymałość i trwałość drukowanych etykiet i kodów kreskowych oraz to, że nie blakną. Są one odporne na takie czynniki, jak na przykład:

  • wysoka temperatura,
  • światło,
  • wilgoć,
  • oddziaływanie różnego rodzaju smarów i olejów,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • ścieranie.

Koszt wydrukowania jednej etykiety przy pomocy drukarki termotransferowej jest wyższy niż w przypadku termicznej, jednak jest ona trwalsza. Ryzyko jej zniszczenia jest zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu nie będziemy musieli za chwilę drukować kolejnej.

3. Nie zwracanie uwagi na wydajność drukarki do etykiet

Porównanie drukarek pod względem ich wydajności jest istotne zwłaszcza wtedy, kiedy mamy zamiar drukować dużą liczbę etykiet i kodów kreskowych. Jeśli będziemy drukować po kilka etykiet dziennie, to taki parametr jak szybkość wydruku raczej nie będzie miał dla nas większego znaczenia. Jeśli jednak drukowanie będzie się odbywało w sposób seryjny, to już tak. Im drukarka będzie szybsza, tym więcej produktów oznakujemy. To z kolei może się przełożyć na większą liczbę zleceń, jakie będziemy w stanie obsłużyć w danym czasie.

4. Zapominanie o rozdzielczości drukarki etykiet

Rozdzielczość drukarki etykiet przemysłowych jest niezwykle ważna z punktu widzenia przydatności kupionego przez nas urządzenia. Jeśli szukamy sprzętu do drukowania bardziej skomplikowanych wzorów, na przykład etykiet z logo naszej firmy, to należy kupić drukarkę z wyższą rozdzielczością. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia z rozdzielczością 300 dpi.

5. Wybór drukarki, do której materiały eksploatacyjne są trudno dostępne

Drukarka etykiet BBP

Dostępność materiałów eksploatacyjnych to rzecz, o której pamięta niewielu kupujących. A szkoda, ponieważ jest to bardzo ważny czynnik, który może w przyszłości znacznie utrudnić korzystanie ze sprzętu. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, co oznacza brak możliwości kupienia na przykład taśmy do wykorzystywanej przez nas drukarki. Chcąc wyeliminować ryzyko, że drukarka stanie się szybko bezużyteczna, warto kupić urządzenie renomowanej i popularnej marki, takiej jak na przykład BRADY. Dostępność materiałów eksploatacyjnych do drukarek etykiet BRADY jest bardzo wysoka. Ich zakup nie stanowi żadnego problemu.

Uniknij niemiłych niespodzianek

Unikając opisanych w powyższym tekście błędów sprawimy, że kupiona przez nas drukarka będzie spełniać nasze oczekiwania i wymagania. Wyeliminujemy niemiłe niespodzianki, które mogłyby skutkować tym, że nie będziemy mogli użytkować kupionego sprzętu tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Zaoszczędzimy również pieniądze na zakup urządzenia, które mogłoby okazać się bezużyteczne i niedostosowane do naszych potrzeb oraz warunków pracy.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze