Jaką kupić drukarkę do etykiet? Brady Polska radzi

Jaką kupić drukarkę do etykiet? Brady Polska radzi - 

Do prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczych, szczególnie związanych z handlem detalicznym, niezbędny może być zakup drukarki etykiet. Nie tylko przeznaczona jest do metkowania i oznaczania produktów oraz ich cen, ale też do szybkiego adresowania listów. Wiele osób decyduje się również na drukarkę etykiet do użytku domowego, ponieważ oznaczanie pudełek czy segregatorów może ułatwić utrzymanie porządku. Na rynku obecnie znajduje się wiele różnych modeli drukarek do etykiet, które dzielą się na dwa rodzaje: termiczne oraz termotransferowe. Oba typy mają swoje zalety i wady, dlatego zanim wybierzemy odpowiednią drukarkę powinniśmy zastanowić się nad własnymi potrzebami. Jak wybrać drukarkę do etykiet samoprzylepnych?

Jaką kupić drukarkę do etykiet? Brady Polska radzi

Ile kosztuje drukarka etykiet?

Trudno precyzyjnie określić, ile kosztuje drukarka etykiet. Wszystko zależy od typu oraz parametrów, jakie posiada. W zależności od producenta, modelu oraz funkcji, cena drukarki do etykiet może się wahać w przedziale 1,5 tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych. Duże różnice cen wynikają z wielu różnych możliwości, jakie mają do zaoferowania drukarki. Warto dlatego przed zakupem przemyśleć, z jakich funkcji chcemy korzystać. Przy wyliczaniu kosztów powinniśmy wziąć pod uwagę także koszty eksploatacji.

Różnica między termiczną a termotransferową drukarką do etykiet

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która drukarka etykiet samoprzylepnych jest najlepsza - termiczna czy termotransferowa. Obie drukarki wykorzystują inne od siebie metody drukowania, dlatego też będą wymagać użycia innych materiałów. Drukarki termiczne umożliwiają jedynie drukowanie w czarnym kolorze na specjalnym papierze. Drukarki termotransferowe wykorzystują zwyczajny papier i mogą drukować w kolorze, jednak konieczne jest przy tym zastosowanie odpowiedniej taśmy barwiącej. W ich przypadku etykiety są bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Jaką kupić drukarkę do etykiet? Brady Polska radzi

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze drukarki etykiet?

Przy wyborze drukarki etykiet należy zastanowić się nad tym, jakiego rozmiaru etykiety potrzebujemy, ponieważ konkretne modele mogą się znacząco różnić pod tym względem. Powinniśmy uwzględnić przy tym parametry, takie jak szerokość druku i rozdzielczość drukarki. Warto również zwrócić uwagę na wytrzymałość drukarki, aby mogła posłużyć przez długi czas. Ważną cechą jest także wydajność, szczególnie w przypadku, kiedy zamierzamy drukować etykiety w dużej ilości.

Podsumowując, wybór odpowiedniej drukarki do etykiet powinien opierać się na konkretnym zapotrzebowaniu. Poszczególne modele drukarek nie tylko różnią się metodą druku, ale też wielkością, wytrzymałością oraz jakością drukowanych etykiet. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę drukarki etykiet producenta Brady. Firma posiada w swojej ofercie duży wybór wysokiej jakości drukarek dostosowanych do potrzeb różnych działalności gospodarczych.