Drukarka etykiet do sklepu - jaką wybrać?

Drukarka etykiet do sklepu - jaką wybrać? - 

Jeśli prowadzisz działalność handlową lub stawiasz pierwsze kroki na rynku, doskonale wiesz, jak istotna jest odpowiednia identyfikacja towarów. Drukarka etykiet do sklepu okazuje się niezawodna - pozwala w wygodny i szybki sposób przygotować etykiety zarówno do opisania regałów, półek, opakowań produktów bądź stworzenia naklejek z tłumaczeniami na język polski. Jednak drukarka drukarce nierówna - do wyboru są modele różniące się parametrami, takimi jak na przykład rozdzielczość czy szybkość drukowania. A zatem - drukarka etykiet do sklepu - jaką wybrać, by okazała się optymalnie wydajna i funkcjonalna?

Co jest ważne podczas wyboru drukarki etykiet do sklepu?

Wszystkie drukarki etykiet czy kodów kreskowych posiadają określone parametry. To właśnie nimi należy kierować się przy wyborze urządzenia przystosowanego odpowiednio do specyfiki prowadzonego biznesu. Na początku warto także wiedzieć, że do drukowania etykiet przeznaczone są drukarki:

  • przenośne,
  • stacjonarne, w tym półprzemysłowe i przemysłowe.

Jeśli prowadzisz lokalny sklep, w którym drukowanie etykiet nie odbywa się na ogromną skalę, urządzenie mobilne w zupełności wystarczy. Jeśli jednak poszukiwane urządzenie to drukarka etykiet do sklepu posiadającego szeroki asortyment, warto wybrać model półprzemysłowy lub przemysłowy.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę, poniekąd łączą się z powyższym podziałem. A oto te najważniejsze, dzięki którym wybrana drukarka etykiet do sklepu będzie jak najlepiej pełniła swoją funkcję.

Wydajność drukarki

Drukarka etykiet

Czyli to, ile etykiet jest w stanie wydrukować drukarka w określonym czasie. W małym sklepie, gdzie nie ma zbyt dużej liczby towarów oraz konieczności częstego drukowania etykiet, doskonale poradzi sobie urządzenie, które drukuje około 15-20 tysięcy etykiet na miesiąc, z kolei tam, gdzie nakład etykiet jest większy - około 60 tysięcy miesięcznie i więcej, lepiej wybrać drukarkę o wyższej wydajności, która może pracować nawet przez 8 godzin.

Rozdzielczość

Drukarka etykiet do sklepu ma szerokie zastosowanie - może drukować między innymi kody kreskowe, popularne obecnie kody QR, etykiety z cenami czy etykiety informujące o promocjach. Elementy na poszczególnych etykietach różnią się wymaganym poziomem dokładności wydruku. Drukarka etykiet, jaką warto wybrać to urządzenie o dużej rozdzielczości. Dzięki niej nadruki będą wyraźne, klienci dokładnie będą widzieli, co jest na etykietach napisane, a czytnik kodów kreskowych nie będzie miał problemu z ich identyfikacją.

Drukowanie w kolorze

Drukarki termotransferowe umożliwiają przygotowywanie etykiet atrakcyjnych wizualnie - kolorowych. Tego typu drukarka etykiet do sklepu pozwoli z łatwością przygotować etykiety, które przykuwają uwagę klientów sklepu i na których można umieścić logo firmy.

Wymiary etykiet

Wybierając drukarki etykiet do sklepu, należy określić, jakiej wielkości etykiety będą potrzebne i odpowiednio do tego wybrać model - jedne urządzenia przeznaczone są do druku większych etykiet, a inne do średnich czy małych.

Oprogramowanie ułatwiające projektowanie etykiet

Odpowiednie oprogramowanie spowoduje, że drukowanie etykiet przebiegać będzie sprawnie, dzięki niemu w łatwy sposób przygotujesz określoną etykietę. Niektóre drukarki etykiet do sklepu już od zakupu zapewniają dostęp do oprogramowania, dzięki czemu nie musisz kupować go oddzielnie.

Termotransferowe drukarki etykiet do Twojego sklepu - sprawdzone rozwiązania

Kupując drukarkę etykiet do sklepu, warto zdecydować się na urządzenie znanej marki. Taki drukarki cechują się wysoką bezawaryjnością oraz drukują trwałe etykiety wysokiej jakości, dzięki czemu przez długi czas będą służyły funkcjonalnością.

A więc drukarka etykiet do sklepu - jaką wybrać? Sprawdź dostępne w naszym sklepie drukarki etykiet BRADY - nanoszą trwały, termotransferowy nadruk, wyróżniają się wysoką wydajnością oraz intuicyjną obsługą.