Drukarka etykiet do apteki - jaką wybrać?

Drukarka etykiet do apteki - jaką wybrać? - 

Stanowi skuteczne rozwiązanie dla zwiększenia wydajności apteki, ułatwienia zarządzania nią oraz minimalizacji liczby błędów. Drukarka etykiet do apteki staje się podstawowym wyposażeniem coraz większej liczby placówek. Okazuje się niezawodna do czytelnego oznaczania i sprawnej identyfikacji leków. Żeby jednak drukarki etykiet spełniały swoją funkcję jak najlepiej, muszą posiadać odpowiednie parametry. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę etykiet do apteki.

Do czego przydaje się drukarka etykiet w aptece?

Czytelne etykiety, będące oznakowaniem poszczególnych leków pozwalają na ich łatwą identyfikację, co znacznie usprawnia pracę oraz zmniejsza ryzyko wydania niewłaściwego produktu. Apteki posiadają także indywidualne systemy oznaczania leków, których tworzenie znacznie ułatwiają drukarki etykiet. Profesjonalna drukarka etykiet do apteki umożliwia drukowanie dowolnych etykiet w dowolnym rozmiarze - kodów kreskowych, danych identyfikujących leki, informacji o aptece itp. Tego typu urządzenia umożliwiają także szybkie i wygodne tworzenie etykiet opisujących przygotowywane w aptekach leki recepturowe. Drukarki etykiet do apteki wysokiej jakości umożliwiają przygotowywanie etykiet optymalnie czytelnych, wyraźnych, zachowujących nienaganny stan przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę?

Drukarka etykiet

Czyli, drukarka etykiet do apteki - jaką wybrać? Wybór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb prowadzonego biznesu. W zależności od tego, jak duże jest zapotrzebowanie na etykiety, ich rozmiar, czy możliwości samego pomieszczenia, z łatwością można wybrać optymalne rozwiązanie.

Mobilność urządzenia

Drukarka etykiet do apteki może być przenośna lub stacjonarna. Przenośne drukarki etykiet to wygodne rozwiązanie do apteki, gdzie występuje zapotrzebowanie na etykiety w niewielkich rozmiarach i w średnim nakładzie. Drukarki stacjonarne z kolei to sprzęt, który sprawdzi się w aptece, gdzie wykorzystywane są etykiety w dużych rozmiarach, a drukowanie odbywa się na dużą skalę.

Wydajność

Do wydruku etykiet w dużym nakładzie wygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór drukarki o wyższej wydajności, z kolei w niewielkich aptekach, oferujących znacznie mniejszą liczbę leków, wystarczy drukarka o niższej wydajności, np. około 15 tysięcy etykiet miesięcznie.

Wymiary etykiet

Warto pamiętać, że wielkość etykiet jest istotna podczas wyboru urządzenia. Niektóre z drukarek przeznaczone są wyłącznie do wydruku etykiet w dużych rozmiarach, a niektóre drukują tylko niewielkie etykiety.

Rozdzielczość

Drukarka etykiet do apteki musi mieć wysoką rozdzielczość. Dzięki temu będzie drukowała etykiety zarówno czytelne dla skanerów, jak i pozwalające pracownikom apteki w szybki sposób zidentyfikować dany lek. Rozdzielczość drukarki etykiet to parametr, który znacznie wpływa na sprawność funkcjonowania apteki.

Trwałość etykiet

Nie wszystkie urządzenia drukują etykiety z nadrukiem o takiej samej trwałości. Jeśli nadruk ma być widoczny i wyraźny przez długi czas, warto wybrać drukarkę termotransferową, która w odróżnieniu od drukarek termicznych pozwala uzyskać długotrwały efekt, odporny na różnego rodzaju czynniki oraz intensywną eksploatację.

Możliwość druku w kolorze

Jeśli na etykietach w aptece mają znaleźć się oznaczenia kolorystyczne lub same etykiety mają mieć określony kolor, należy uwzględnić to podczas wyboru urządzenia. Nie wszystkie drukarki etykiet umożliwiają wydruk kolorowy. Tymi, które pozwalają na drukowanie w kolorze są drukarki termotransferowe - pozwalają przygotować etykiety atrakcyjne wizualnie.

Intuicyjne oprogramowanie

Nowoczesne drukarki etykiet do apteki, jakie można wybrać spośród modeli dostępnych na rynku, posiadają intuicyjne oprogramowanie, umożliwiające łatwe przygotowywanie różnego rodzaju etykiet oraz zapisywanie ich w pamięci urządzenia.

Jaka drukarka do apteki będzie najlepsza?

A zatem, drukarka etykiet do apteki - jaką wybrać? Jeśli zależy Ci na uzyskaniu etykiet wyróżniających się wysoce wyrazistym, trwałym nadrukiem, a także na możliwości drukowania w kolorze - optymalnym rozwiązaniem będzie drukarka etykiet do apteki termotransferowa. Drukarki termiczne pozwalają uzyskać nadruk o znacznie niższej trwałości, który blaknie pod wpływem działania m.in. promieni słonecznych.

Termotransferowa drukarka etykiet - korzyści z użytkowania

  • Estetyczny, jednolity system identyfikacji leków,
  • czytelne, trwałe opisy,
  • mniejsze ryzyko błędów,
  • wyższa efektywność pracy.

Jeśli zastanawiasz się, jaką drukarkę etykiet do apteki wybrać, sprawdź ofertę drukarek marki BRADY, dostępną w naszym sklepie internetowym. Zapewniają wysoką jakość wydruku, wydajność i wygodę użytkowania - przekonaj się!