Jaka drukarka etykiet do piekarni?

Jaka drukarka etykiet do piekarni? - 

W miejscach, takich jak piekarnia, gdzie produkowana jest żywność, drukarki etykiet okazują się niezawodne. Drukarka etykiet do piekarni to rozwiązanie umożliwiające sprawną identyfikację wypieków. Zapewnia możliwość przygotowania szczegółowego opisu dla każdego produktu w szybki i łatwy sposób. Dzięki funkcji zapamiętywania etykiet nie trzeba za każdym razem przygotowywać nowego oznaczenia dla danego produktu. W ten sposób drukarki tego typu znacznie usprawniają pracę. Jaka drukarka etykiet do piekarni będzie najlepsza? Czym różnią się modele dostępne na rynku i na co warto zwrócić uwagę?

Drukarka etykiet do piekarni - co jest ważne przy wyborze urządzenia?

Chcąc znaleźć optymalne rozwiązanie, warto na samym początku określić zapotrzebowanie biznesu. Urządzenie należy wybrać przede wszystkim odpowiednio do skali produkcji oraz indywidualnych oczekiwań względem jakości etykiet. Zastanawiając się, jaka drukarka etykiet do piekarni sprawdzi się najlepiej, warto wziąć pod uwagę:

Drukarka etykiet zestaw

  • wydajność - drukarka etykiet do piekarni, której wypieki sprzedawane są jedynie w kilku miejscach nie musi wyróżniać się wyjątkowo wysoką wydajnością - w zależności od miesięcznej produkcji, można wybrać np. drukarkę o wydajności 15-20 tysięcy etykiet na miesiąc. Z kolei w piekarniach prowadzących działalność na dużą skalę lepiej sprawdzą się drukarki przemysłowe, pozwalające drukować np. 60-80 tysięcy etykiet miesięcznie oraz zapewniające możliwość pracy ciągłej;
  • materiały eksploatacyjne - chcąc przygotowywać określony rodzaj etykiet, na przykład matowe lub błyszczące, kolorowe lub czarno-białe, należy upewnić się, jaki rodzaj etykiet drukują poszczególne urządzenia;
  • rozdzielczość drukarki etykiet - jeśli zależy nam na wysokiej czytelności etykiet, które dodatkowo zawierają małe elementy graficzne, warto wybierać drukarki etykiet do piekarni wyróżniające się wysoką rozdzielczością, na przykład 300 dpi;
  • rozmiar etykiet - w zależności od tego, jakiej wielkości etykiet potrzebujemy, należy wybrać właściwe urządzenie - poszczególne drukarki etykiet do piekarni mogą znacznie różnić się możliwą szerokością druku, przez co może okazać się, że wybrany model nie jest przystosowany do wydruku etykiet w oczekiwanym rozmiarze.

Funkcjonalne urządzenia, które usprawniają pracę

Profesjonalna drukarka etykiet do piekarni umożliwia przygotowywanie dowolnych oznaczeń wypieków. Za pomocą intuicyjnego oprogramowania można tworzyć etykiety zawierające m.in. nazwę produktu, wagę, datę produkcji, nazwę producenta, cenę czy kod kreskowy.

Do wydruku etykiet kolorowych, wyróżniających się wysoką trwałością nadruku i odpornością na różnego rodzaju czynniki czy warunki przechowywania, polecamy termotransferowe drukarki etykiet do piekarni. Tego typu urządzenia zapewnią optymalną jakość przygotowywanych etykiet.

Zastanawiasz się, jaką drukarkę wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia urządzeń renomowanej marki BRADY, dostępnych w naszym sklepie online, które sprzyjają oszczędności czasu i pieniędzy.