Zastosowania drukarki etykiet - sprawdź w czym Ci może pomóc

Zastosowania drukarki etykiet - sprawdź w czym Ci może pomóc - 

Prowadzisz działalność handlową, jesteś właścicielem apteki, magazynu, a może prowadzisz firmę zajmującą się elektryką czy automatyką? Zastosowania drukarki etykiet są na tyle szerokie, że urządzenia stają się niezawodnym elementem funkcjonowania działalności z wielu różnorodnych branży. Dzięki swojej funkcjonalności zwiększają komfort pracy, a także pozytywnie wpływają na jej wydajność. Przekonaj się, jakie są zastosowania drukarki etykiet i sprawdź, w czym urządzenie może pomóc akurat Tobie.

Drukarka etykiet - specyfika urządzenia

Drukarki etykiet są niezbędne wszędzie tam, gdzie potrzebne są różnego rodzaju oznaczenia - żywności, leków, kabli, opakowań, przesyłek i wielu innych produktów. Urządzenia umożliwiają przygotowywanie etykiet, w tym także etykiet samoprzylepnych, kolorowych, z dowolnym nadrukiem, cechujących się optymalną trwałością, jakością nadruku oraz odpornością na działanie różnego rodzaju substancji (oleje, paliwa, smary itp.), promieniowanie UV czy wody. Duża dostępność urządzeń, pozwala z łatwością dopasować drukarkę etykiet odpowiednio do wymagań, zarówno w zakresie rozmiaru etykiet, jak i ich nakładu. Dzięki łatwości w obsłudze oraz możliwościom, jakie zapewniają urządzenia, zastosowanie drukarki etykiet pozwala zaoszczędzić czas oraz uporządkować stanowisko pracy i składowane produkty, co przekłada się na wygodę późniejszej pracy.

Zastosowania drukarki etykiet

Drukarki etykiet pozwalają drukować etykiety z dowolnym nadrukiem, a także z kodem kreskowym. Dzięki temu są wykorzystywane w różnorodnych branżach - zastosowanie drukarki etykiet okazuje się niezawodne tak w przemyśle, medycynie jak i w instytucjach kultury. Gdzie jeszcze?
Drukarki etykiet znajdują zastosowanie między innymi w:

Drukarka przemyslowa

 • elektryce i automatyce - do znakowania kabli, przewodów i innych urządzeń oraz akcesoriów elektronicznych,
 • logistyce - do znakowania produktów magazynowanych lub transportowanych,
 • branży medycznej - w aptekach i laboratoriach, m.in. do znakowania leków czy probówek,
 • handlu i produkcji - do znakowania poszczególnych produktów, tworzenia etykiet z kodem kreskowym czy ceną,
 • branży spożywczej - w sklepach spożywczych, piekarniach, do znakowania butelek,
 • branży ogrodniczej - do znakowania roślin i produktów,
 • firmach kurierskich - do przygotowywania etykiet adresowych,
 • biurach - do znakowania szafek, kartonów czy segregatorów, w których przechowuje się dokumenty,
 • instytucjach kultury i podczas różnego rodzaju wydarzeń - do drukowania biletów czy opasek.

Jak wybrać drukarkę etykiet odpowiednio do branży?

Jak widać, zastosowanie drukarki etykiet jest szerokie, tak samo, jak szeroki jest wybór urządzeń na rynku. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się, podczas wyboru odpowiedniego modelu tak, by spełniał nasze oczekiwania. Wybierając drukarkę etykiet, pamiętaj o:

 • wydajności urządzenia - dopasuj ją odpowiednio wielkości zapotrzebowania na etykiety, wybierają drukarkę przemysłową, półprzemysłową lub biurkową;
 • rodzaju urządzenia - w zależności od specyfiki pracy możesz wybrać urządzenie stacjonarne lub mobilne, a także w zależności od oczekiwanego efektu, drukarkę termotransferową, która drukuje etykiety o optymalnej trwałości lub drukarkę termiczną, która cechuje się wydrukiem etykiet o niższej trwałości i jakości;
 • rodzaju obsługiwanych etykiet - każda drukarka może drukować etykiety w różnych rozmiarach.

Jeśli zastanawiasz się, jaką drukarkę wybrać, sprawdź ofertę naszego sklepu online, gdzie znajdziesz niezawodne urządzenia matki BRADY. Skontaktuj się z nami, by poznać zastosowania wybranej drukarki etykiet lub dowiedzieć się więcej o urządzeniu. Zapraszamy!